Септември София и Спартак Варна играят при в дербито на 27-ия кръг

...

НА ЖИВО: Дерби за върха във Втора лига - Септември София 0:2 Спартак Варна, Руменов удвои от дузпа

Септември София и Спартак Варна играят при в дербито на 27-ия кръг във Втора лига. Ахмед Ахмедов откри още в третата, а Румен Руменов удвои в 42-ата минута от дузпа. Срещата на стадиона в столичния квартал „ Драгалевци “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Двата тима заемат първите две места в класирането и мачът се чака с голям интерес. Евентуална победа на домакините ще им обезпечи 6 точки задатък пред варненци, до момента в който триумф на „ соколите “ ще ги изравни на върха със Септември.

Двата тима демонстрират положителни резултати напролет и завоюваха последните си две срещи. През пролетния полусезон варненци изгубиха само от Марек, а Септември се препъна вкъщи против Янтра (1:2) и приключи наедно в гостуването на Черноморец Бургас.

/  /

Още във втората минута гостите от Варна сътвориха рискова обстановка, като Румен Руменов проби отдясно в наказателното поле и пусна пас за Ахмед Ахмедов, който съумя да засече, само че вратарят Димитър Шейтанов се оправи и улови.

Само минута по-късно обаче „ соколите “ откриха резултата. Даниел Начев задържа добре топката и откри Виктор Митев отляво на наказателното поле, който центрира към границата на вратарското поле, където Ахмедов бе изтърван от Георги Динков и нападателят заби топката с глава във вратата на Шейтанов за 0:1.

Септември отговори в осмата минута, когато Борислав Маринов пое топката пред наказателното поле на гостите и шутира тъкмо, само че право в ръцете на Никола Виденов.

В 11-ата минута Мехмед Сабри получи в половината на столичани и откри добре отдясно в наказателното поле Румен Руменов, който шутира ниско по диагонала, само че около дясната греда на Шейтанов в навън.

Пет минути по-късно една избита топка попадна в Айкут Рамадан отляво в наказателното поле на варненци и опита техничен удар към далечния ъгъл, само че неопределено в навън.

В 20-ата минута Спартак имаше страховит късмет да удвои задатъка си. Руменов получи в половината на домакините и изведе чудесно Ахмедов отдясно в наказателното поле, който финтира противник и стреля мощно с левия крайник в близкия ъгъл на Шейтанов, който обаче реагира ужасно и мазета в корнер.

Спартак беше тимът, който по-често поглеждаше към вратата на противника и беше по-опасен. Това се потвърди шест минути по-късно, когато играчите на Септември изчитиха топката след центриране отдясно в наказателното поле, само че кълбото попадна в Начев, който насочи страховит удар с десния крайник от отдалеченост, само че още веднъж вратарят на домакините се отличи с прелестна интервенция и мазета в ъглов удар.

Септември имаше късмет да изравни резултата в 29-ата минута, когато Рамадан изведе чудесно Симеон Александров отляво в наказателното поле, който сервира топката на Мартин Тошев на първа греда, който обаче стреля с левия крайник в тялото на вратаря Никола Виденов.

Четири минути по-късно Виктор Очаи стигна до една избита топка и стреля по тревата от отдалеченост, като бе прецизен, само че без проблеми за Виденов.

В 37-ата минута Спартак пък имаше добра опция за второ попадение. Даниел Начев отстрани цялата отбрана на Септември с превъзходен пас по въздуха, който изведе Ивей Ромееш отдясно в наказателното поле, който стреля към вратата, само че Шейтанов го блокира добре.

Пет минути преди края на първата част „ соколите “ получиха право да изпълнят дузпа. Александър Цветков прати дълъг пас към наказателното поле от своята половина за Ахмедов. Топката се удари в лицето на Захари Атанасов и по-късно тя стига до Ивей Ромееш, който влезе на скорост и бе съборен от Атанасов, а съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Щабът и футболистите на домакините имаха съществени искания към съдийската бригада, само че решението за углавен удар остана. Румен Руменов се зае с осъществяването и благодарение на левия страничния дирек на Шейтанов удвои - 0:2 в 42-ата минута.